Naša ponuka

Služby

INTENZÍVNE PULZNÉ SVETLO (IPL)

S týmto systémom môžete dosiahnuť: Trvalé odstránenie všetkých chĺpkov (tmavých, svetlých i šedivých), ktorá je vhodná aj pre ženy, aj pre mužov. Omladzuje pleť, stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu. Odstraňuje pigmentové škvrny rôzneho pôvodu. Odstraňuje rozšírené žilky, prevencia a následné ošetrenie jaziev a strií.

Náš prístroj je určený na

  • Odstránenie tmavých, svetlých i šedivých chĺpkov. Patentovaná technológia

  • Omladzuje pleť, stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu
  • Odstraňuje pigmentové škvrny rôzneho pôvodu
  • Odstraňuje rozšírené žilky, prevencia a následné ošetrenie jaziev a strií

Často kladené otázky IPL

JE EPILÁCIA NAŠIM PRÍSTROJOM TRVALÁ?

Epiláciu robíme špičkovým IPL (Intenzívne pulzné svetlo) prístrojom Ariane®, francúzskej spoločnosti Eurofeedback. Touto revolučnou metódou "novej generácie" sa dosahuje trvalé odstránenie všetkých chĺpkov tmavých, svetlých, ale i šedivých, na celom tele. Spoločnosť Eurofeedback je držiteľom 15 svetových patentov a je svetovou jedinečnou firmou v oblasti epilácii! Po absolvovaní niekoľkých, pre výsledný efekt nutných zákrokov, dosahujeme až 100% efekt trvalého odstránenia nežiaduceho ochlpenia.

Ako funguje fotoepilácia?

Intenzívne pulzné svetlo pulzného svetelného systému je selektívnym spôsobom absorbované tmavým pigmentom (melanínom) event. krvným farbivom (hemoglobín), vo vlasovom folikule a svetelná energia sa pri tom mení na teplo. Vlasová cibuľka sa rozohreje asi na 70 °C, bunky v nej sú tepelne zničené a nakoniec vypudené z tela. Nepatrne pigmentovaná pleť naproti tomu zostáva nedotknutá. Pri úplnom poškodení nevyrastá z miesta rastu žiadny chĺpok, odstránenie tohto chĺpku je trvalé.

Ako prebieha ošetrenie prístrojom Ariane® ?

Najskôr je z miesta, ktoré sa bude ošetrovať, odstránený nanesený make-up . Tieto farebné pigmenty by sa inak pôsobením intenzívneho svetelného impulzu spálili a mohli by preniknúť do kože - stal by sa z nich nežiaduci permanentný make-up. Potom sa chĺpky odstránia (oholia, alebo depilujú). Cieľ ošetrenia spočíva v trvalom odstránení nežiaducich chĺpkov, preto musia byť zničené miesta rastu vlasových cibuliek. Viditeľný chlp vyrastajúci z kože sa pôsobením svetelného pulzu spáli. Potom sa síce zdá, že chlp je odstránený, ale stále dorastá. Energiou pulzného svetla sa nemá plytvať na spaľovanie chĺpkov, ale je treba sa zamerať na vlasové folikuly hlboko v koži. Pred nasadením aplikátora s filtračným okienkom sa na kožu nanesie vrstva číreho, transparentného aqua-gelu. Jeho úlohou je hlavne vyrovnať nerovnú, štruktúrovanú kožu na povrchu, opticky s plochým filtračným okienkom, aby energia svetelného impulzu mohla optimálne bez reflexných strát preniknúť do kože.

Je ošetrenie prístrojom Ariane® bolestivé?

Epilácia prístrojom Ariane® je minimálne bolestivá a dobre znesiteľná, pri svetelných impulzoch sa pociťuje iba ľahké štipnutie alebo pocit tepla. Celá ošetrovacia plocha aplikátora je aktívne ochladzovaná vodou asi na 10 °C. Tak je ošetrované miesto na koži po celej svojej ploche pred každým impulzom, počas neho i po ňom chladené. To je popri špeciálnej EPL technológii aplikátorov dôvodom pre šetrné odstraňovanie chĺpkov pomocou prístroja Ariane®.

Čo sa stane po ošetrení?

Chĺpky na ošetrenom mieste vypadajú až po niekoľkých dňoch, keď už zničený priestor vlasových cibuliek, ktoré sa nachádzajú asi 1 až 5 milimetrov pod kožou, neponúka oporu. Na ošetrenom mieste aj tak dorastajú ďalšie chĺpky, ktoré sa nachádzajú najprv v telogénnej kľudovej fáze (tretia fáza rastového cyklu chlpu tesne pred vypadnutím) a až potom postupne prechádzajú do anagénnej rastovej fázy.

Čo sa musí dodržiavať?

Odstraňovanie nežiaduceho ochlpenia prístrojom Ariane® je v zásade šetrné a v žiadnom prípade nebráni v bezproblémovom výkone pracovných činností i činností vo voľnom čase. Obmedzenie by ale malo asi po dobu troch týždňov pred každým ošetrením a po ňom platiť pre návštevy solárií, prípadne pre opaľovanie na slnku. Ďalším zaťažením kože UV žiarením a hnednutím sa zvyšuje riziko vedľajších účinkov (spálenie na slnku, pigmentové zmeny). V prípade ošetrení väčších častí tela je treba sa opaľovaniu a návštev solária vyvarovať, menšie časti sa dajú veľmi dobre chrániť opaľovacím krémom so zodpovedajúcim vysokým faktorom (nad 30, radšej 50).

Aké vedľajšie účinky sa môžu objaviť?

Vedľajšie účinky sú pri správnom použití prístroja Ariane® a dôkladnom nastavení parametrov ošetrenia veľmi vzácne. V závislosti od typu kože a nastavených parametrov ošetrenia môže ošetrené miesto začervenať, príležitostne môže i jemne napuchnúť. Tieto príznaky spravidla rýchle zmiznú. Prípadné vedľajšie účinky zmierňuje chladenie postihnutého miesta na koži. Zriedkavo sú pozorované prudšie reakcie, v podstate sú možné až príznaky pripomínajúce spáleniny pri opaľovaní alebo popáleninách. V ich dôsledku sa môže objaviť hypopigmentácia alebo hyperpigmentácia, pleť je teda po ošetrení svetlejšia (alebo tmavšia), ale tieto škvrny sa časom samé stratia. Príčinou popísaných problémov je takmer vždy skutočnosť, že postihnuté miesto bolo pred ošetrením alebo po ošetrení vystavené slnečným lúčom alebo pôsobeniu solária bez zodpovedajúcej vysokej ochrany.

Do akej miery je odstránenie ochlpenia trvalé?

Po dobre prevedenom ošetrení s prístrojom Ariane® by sa malo odstrániť až 100 % chĺpkov. Ošetrením týmto prístrojom sú chĺpky preto naozaj trvalo odstránené, pretože boli zničené kmeňové bunky korienkov, z ktorých už nemôžu vyrastať žiadne chĺpky. Je to možné dokázať z histologického hľadiska (v priereze kože). Máme k dispozícii kontrolované vedecké štúdie po dobu následného sledovania v dĺžke niekoľko rokov.

Aké sú skúsenosti s týmto prístrojom?

Eurofeedback, francúzsky výrobca systému pulzného svetla, má v oblasti fotoepilácie v Európe a na celom svete dlhoročné skúsenosti, a v oblasti IPL je svetovou špičkou. Je držiteľom 17 celosvetových patentov v oblasti IPL. Úzka spolupráca s poprednými centrami a dôkladné školenia užívateľov zaručujú kompetentné poradenstvo a dlhodobé úspešné výsledky ošetrení.

Koľko ošetrení sa odporúča?

Pri jednom ošetrení nemôžu byť nikdy odstránené všetky nežiadúce chĺpky. Chĺpky rastú v cykloch, časť chĺpkov je v kľude (fáza telogénna), časť rastie (fáza anagénna). Pri fotoepilácii sú v podstate odstránené iba chĺpky v anagénnej fáze, teda chĺpky, ktoré práve rastú. Ich podiel je na tele rozdelený rôzne a predstavuje zhruba 10 - 50 % všetkých chĺpkov na danom mieste. Rozdielna je aj doba rastu v jednotlivých fázach, tieto obdobia trvajú 4 až 24 týždňov. Vždy podľa miesta na tele je treba podstúpiť tri až osem ošetrení. Medzi jednotlivými sedeniami by mala byť pauza asi štyri týždne v prípade ošetrení na hlave a minimálne šesť až dvanásť týždňov na tele. Tento fakt nemá nič spoločného s prístrojom Ariane, ale dôvodom je iba fyziológia rastu ľudských chĺpkov.

Ako dlho trvá ošetrenie?

Aplikátor Ariane umožňuje ošetriť jedným impulzom plochu 7,5 cm2, čo zaisťuje plynulú, hospodárnu činnosť obzvlášť pri ošetrení rozsiahlych častí tela (napr. nôh a chrbta). Ošetrenie trvá niekoľko minút (napr. na brade a na hornej pere) až zhruba 20 až 30 minút (napr. na jednej nohe).

Kto môže byť ošetrený?

V podstate môžu byť ošetrené všetky ženy aj muži. Chĺpky čierne i blond (vrátane šedivých). Klasickou fotoepiláciou nie je vôbec možné odstrániť nepigmentované, biele chĺpky, a to ani pulzným svetlom, ani laserom, to platí i pre svetlé lanugo. Toto obmedzenie neplatí pre Ariane®.

Ceny epilácie sú orientačné, závisia od množstva a rozsahu ochlpenia a od typu a množstva impulzov. UVEDENÉ CENY SÚ MAXIMÁLNE Pri epilácii viac miest na tele, sa cena za jednotlivé epilácie znižuje. Pred každým ošetrením sa cena dohodne vopred. Priemerný počet ošetrení je 3 - 8. Ceny sú za jedno ošetrenie.

Cenník ošetrení IPL Ariane®

  • FOTOREJUVENÁCIA (FOTOOMLADENIE)
  • ODSTRÁNENIE PIGMENTOVÝCH ŠKVŔN
  • ODSTRÁNENIE CIEVOK
  • OŠETRENIE A VÝRAZNÉ ZLEPŠENIE STAVU JAZIEV

Služby