Naša ponuka

Služby

Kyslíková terapia

Kyslík je najdôležitejšou výživou pre reprodukciu buniek a podporuje všetky vitálne funkcie v našom tele. Počas procesu starnutia sa znižuje hladina kyslíka v pleti a stráca svoj mladistvý výzor a zdravé vypnutie.

Dôvodom kyslíkového deficitu je taktiež nikotín, alkohol, znečistenie životného prostredia, nedostatok pohybu.

Vedci, plastickí lekári a dermatológovia súhlasia s faktom, že medzi dôvodmi starnutia pleti je nedostatočné zásobovanie pleťových buniek kyslíkom. Je dokázané, že aj produkcia kolagénu a elastínu závisí od obsahu kyslíka. Pri tejto wellness procedúre sa dostáva koncentrovaný kyslík spolu so špeciálnymi aktívnymi kozmetickými bio - látkami skutočne hlboko do vrstiev pleti. Je to nie len kozmetická procedúra, ale aj príjemný relax v približnej dĺžke 20 minút.

  • Zlepšuje mikrobunkovú cirkuláciu
  • Aktivuje obnovu buniek
  • Minimalizuje vrásky
  • Zvyšuje elasticitu pleti
  • Reguluje produkciu podkožného tuku
  • Odstraňuje mdlý, bledý výraz pleti
  • Detoxikuje a čistia pleť
  • Zlepšuje celkový vzhľad pleti
  • Dopĺňa hydratáciu pokožky

Kyslík - naša závislosť

Bezfarebný plyn bez chuti a vône. Taký je kyslík, od ktorého sme závislí viac ako od čohokoľvek. Bez jedla vydrží človek mesiac, bez vody tri dni, bez kyslíka však len niekoľko minút. Je od neho závislá každá jedna bunka v ľudskom tele. Je nenahraditeľným zdrojom energie. Získavame ho z vonkajšieho prostredia dýchaním. Obehovým systémom sa potom dostáva do každej bunky. Kyslík sa zúčastňuje na životne dôležitých procesoch v ľudskom tele. Bez kyslíka by sme napríklad nestrávili dnešný obed či včerajšiu večeru, neobnovili by sa nám poškodené tkanivá, nevyvíjali svaly, nefungovalo srdce a v neposlednom rade by nefungoval mozog, ktorý je na nedostatok kyslíka najcitlivejší. Kým totiž niektoré bunky dokážu krátkodobo fungovať aj bez kyslíka, tak mozgové bunky potrebujú jeho stály prísun. V opačnom prípade do niekoľkých minút odumrú. Naša závislosť od kyslíka je teda naozaj obrovská. Závisí od neho náš život, zdravie a v neposlednom rade aj krása.

Kyslíková terapia

Od čias objavenia kyslíka sa v medicíne hľadalo jeho využitie v prospech ľudského zdravia. Dnes sa bežne využíva nielen v intenzívnej medicíne a traumatológii na odstránenie akútneho nedostatku kyslíka, ale aj v bežnom živote. Vo svete nie je kyslíková terapia už teda žiadna novinka. „Na celom svete sa preventívne využíva vo fitnescentrách, kozmetických salónoch, relaxačných a wellness centrách, u masérov a fyzioterapeutov už 20 rokov. Podstatou kyslíkovej terapie je rovnomerné zásobovanie organizmu koncentrovaným kyslíkom. Vo vzduchu, ako je známe, sa nachádza len menej ako 21 percent kyslíka. Pri kyslíkovej terapii sa dostáva do tela v podstatne vyššej koncentrácii, čo ľudskému organizmu nesmierne prospieva. Kyslíková terapia sa využíva nielen ako podpora pri liečbe niektorých ochorení, ale aj ako prevencia proti nim. Okysličovať organizmus sa dá, samozrejme, viacerými spôsobmi. Za najúčinnejší spôsob sa považuje nepochybne jeho priame vdychovanie (inhalovanie).

Ako často?

Jemné výsledky možno spozorovať síce už po jednej procedúre, ale to nemusí platiť pre každého. Aj pri tejto procedúre, podobne ako v prípade inhalovania kyslíka, závisí od človeka, ako často je potrebné ju aplikovať. Nebuďte teda prekvapení, ak sa prvé výraznejšie účinky dostavia až po niekoľkých procedúrach. Dnes je problém, že chceme všetko okamžite. Neuvedomujeme si, že ani do daného stavu sme sa nedostali okamžite.

Prečo?

Hlavným dôvodom, prečo ľudia prichádzajú na okysličovanie pleti, je, samozrejme, túžba po mladistvom vzhľade. Kyslík zlepšuje celkový vzhľad pleti. Pôsobením kyslíka na pleť klienta sa zlepšuje mikrobunková cirkulácia, aktivuje obnova buniek, stimuluje tvorba kolagénu, čím sa zvyšuje jej elasticita. Takisto kyslík hrá významnú úlohu pri regulácii produkcie podkožného tuku a detoxikácii pleti. A čo určite zaujme nejednu ženu, je aj skutočnosť, že minimalizuje vrásky.

Služby