Naša ponuka

Služby

Permanentný make up

Permanentný make-up predstavuje pohodlné riešenie pre vyťažené ženy, ktoré chcú vyzerať dobre každý deň, nemajú však dostatok času na každodenné nanášanie a odmaľovávanie make-upu. Permanentný make-up, alebo mikropigmentácia je kozmetický zákrok, pri ktorom sa podobne ako pri tetovaní vpichujú pigmenty pod kožu tetovacím prístrojom, s tým rozdielom, že oproti klasickému tetovaniu sú v vpichy hlboké iba 0,3- 0,6 mm.

Ako to prebieha

Zákrok je mierne bolestivý a trva približne 30 minút až 2 hodiny. Vykonáva sa pri lokálnej anestézii.

Pre koho je vhodný?

Pre aplikáciu permanentného make-upu nie sú žiadne výraznejšie obmedzenia. Táto metóda nie je vhodná jedine pre ľudí trpiacich kožnými chorobami alebo alergiou na použité prípravky. Neaplikuje sa na materské znamienka. Rizikom zákroku je prítomnosť herpesu.

Po procedúre

Po zákroku dochádza k miernemu opuchu a začervenaniu, ktoré však ustúpia v priebehu 2 až 3 hodín. Tetované miesta je potrebné chrániť pred vodou minimálne 5 dní (permanentný makeup sa neodporúča aplikovať neskôr ako 1 mesiac pred dovolenkou pri mori). Farba tetovania je po procedúre výrazná. Až po úplnom zhojení (zvyčajne 5 až 7 dní) farba mierne vybledne, vyzerá prirodzenejšie a permanetný mejkap je už odolný voči vode a potu.

Ako dlho vydrží permanentný make up?

Vzhľadom na nízky vpich farebných pigmentov je životnosť mejkapu 2 až 5 rokov.

Tetovanie obočia metódou čiarkovania

Technika čiarkovania je najnovším hitom v oblasti permanentného mejkapu. Čiarkovaním sa simuluje prirodzený rast chĺpkov obočia, hlavne vtedy, keď je obočie nevýrazné, bez formy alebo vypadalo. Jeho najväčšou výhodou je možnosť dokonalého vymodelovania tvaru obočia, výber farby obočia od svetlejších hnedých až po tmavé, prirodzenosť a trvanlivosť. Prevádza sa na celé obočie alebo len na doplnenie vypadaných častí. Životnosť takéhoto tetovania je spravidla len 18-24mesiacov, pretože pigment nie je ukladaný príliš nahusto. Potom postupne stráca farbu, keďže obsiahnuté prírodné pigmenty sa pomaly vytrácajú.

Fotogaléria

Služby